REKUPERACJA - WENTYLACJA

REKUPERACJA  - poprzez rekuperację rozumiemy, że to systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła tz. powietrze wywiewane z pomieszczeń ogrzewa powietrze nawiewane poprzez wymiennik ciepła  znajdujący się w urządzeniu. A sprawność odzysku ciepła jest możliwy do 91% i zależy od zastosowanego modelu rekuperatora. Rekuperatory w naszej ofercie  są najcichsze w swojej klasie np. w serii Flair to głośność zaledwie 34dB(A), urządzenia te stają się sercem układu wymiany powietrza w domu czy firmach, a to zapewnia- zdrowy i komfortowy klimat przez cały rok. Ten rodzaj wentylacji  to zawsze czyste i świeże powietrze, niezależnie od warunków zanieczyszczenia ponujących na zewnątrz ( np. dymiący z komin sąsiada ).

SILVER GREEN - to systemowe kompleksowe rozwiązanie dystrybucji powietrza w oparciu o bakteriobójczą antystatyczną karbowaną rurę. To najpopularniejszy wentylacyjny system oparty na  dwuściennej rurze fi 75 mm. Kształt skrzynek nawiewno-wyciągowych oraz rozdzielaczy SilverGREEN zapewnia bardzo swobodny przepływ powietrza bez zawirowań w elementach systemu, a gładka powierzchnia wewnątrz zapobiega osiadaniu zanieczyszczeń. SilverGREEN to przede wszystkim długotrwałe działanie bakteriobójcze oraz antystatyczne. A to dzięki zastosowaniu najnowszej unikatowej technologii, cząstek srebra umieszczonych w nie na powierzchni lecz wewnątrz materiału z którego są wykonane (czyste  cząsteki  srebra ( 150 ppm ) w macierzy polimeru, który nie  ulega   procesom jonizacji, migracji czy elucji). Jako jedyni na rynku posiadamy 30 letną gwarancję tego systemu na działanie bakteriobójcze. System ten to szeroki wybór akcesoriów, rozdzielaczy puszek rozprężnych pozwalających na stworzenie kompletnego systemu w wysokiej klasie szczelności powietrznej.

Natomiast Rekuperatory oszczędzają energię cieplną w budynkach, obniżając koszty ogrzewania  czy chłodzenia pomieszczeń. A wraz z dodatkowym wyposażeniem będą dbały o nasze  dobre zdrowie i samopoczucie . Możliwe jest to między innymi poprzez możliwość  współpracy z dodatkowy wyposażeniem jak np nawilżaczem kanałowym, a także mozliwością zastosowania dodatkowch filtrów klasy F7 lub Hepa.

Dla bardziej wymagających klientów  jako dodatkowe urządzenie do rekuperatora oferujemy kanałowy oczyszczacz powietrza Pure Induct, montuje się go na rurę wentylacyjną to wysoko skuteczny filtr, który wyłapuje wszystkie cząstki obce w powietrzu w tym szkodliwe wirusy, bakterie, cząstki kurzu i pleśnie. Oznacza to doskonale czyste i zdrowe powietrze uzyskane poprzez usuniecie 99% pyłów – montując ten dodatkowy filtr zapewniamy sobie i rodzinie czy pracownikom o wiele czystsze powietrze niż na zewnątrz.

       

Podstawowa wersja rekuperatora umożliwia sterowanie nim za pomocą kolorowego Panela sterującego, z możliwością programowania tygodniowego cyklu pracy, jest również opcja podłączenia dodatkowego czujnika wilgotności lub czujników COw pomieszczeniach. Dodatkowe możliwości daje nam wersja PLUS rekuperatora z rozbudowaną automatyką, pozwalającą na podłączenie dodatkowej nagrzewnicy powietrza nawiewanego zwłaszcza zimą, a także dale możliwość współpracy z GWC ( Gruntowym Wymiennikiem Ciepła ), również  umożliwia pracę w systemie wentylacji dwustrefowej. Rekuperatory mogą być sterowane za pomocą smartfonów czy tabletów.

Natomiast komfort temperaturowy latem zapewni automatyczny tz. 100% by-pass ( umożliwia wentylację bez odzysku ciepła ), który jest używany, gdy temperatura zewnętrzna jest niższa niż wewnętrzna i spełnione są pozostałe warunki – wtedy obiekt jest chłodzony w upalne dni nocą.

W naszej ofercie są najwyższej klasy energetycznej urządzenia na rynku – klasa A+ , spełniając również warunki programu Czyste Powietrze. Posiadają Certyfikaty Passive Institute, TNO oraz deklaracje NF 15, NF 40 co potwierdza wysokiej kalasy parametry ich pracy.

Zobacz co piszą o nas

Zasięg naszego działania

Oto miejscowości w których wykonywaliśmy nasze usługi: Świdnica, Wałbrzych, Wrocław, Kłodzko, Strzegom, Strzelin, Jelenia góra, Nowa Ruda, Świebodzice, Ząbkowice Śląskie, Łagiewniki, Kamienna Góra, Jawor, Karpacz, Żarów, Głuszyca, Bielawa.

Kontakt

Nasz adres

ul.Bohaterów Getta 20,
58-200 Dzierżoniów

Napisz do nas

kontakt@amj-serwis.pl

Jesteśmy tutaj!

© Copyright AMJ-Serwis.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - Polityka Prywatności